Kérdések önmagadhoz

Utolsó kommentek:

B.Molnár Judit 2018.12.15. 12:58:56

@midnightcoder2:
Kedves @midnightcoder2!
Köszönöm hozzászólását, mely némileg igazolja, hogy a táplálkozáshoz érzelmek tapadnak. Így válthatott ki reakciót is önben egy ilyen kis egyszerű téma. Igen, enni mindenki tud. Igen egyszerű a technikája. Nem is foglalkozunk különösebben az emésztőrendszerünkkel, mert sosem látjuk. Ha sosem fáj a gyomrunk, azt hisszük, minden OK. Az viszont teljesen elkerüli a figyelmünket, hogy az immunrendszerünk 80%-a a bélben lakozik, az egészségünk legfontosabb eleme ez a mikrobiom rendszer. Ennek ideális összetételét a bevitt táplálékokkal tudjuk teljesen tönkre tenni és minden valószínűség szerint már tönkre is tette a lakosság nagy része, köszönhető ez a jelenlegi élelmiszer- és gyógyszeriparnak is. Mivel érzelmi szálak kapcsolódnak az evéshez, a reklám-, gyógyszer- és élelmiszeripar ezt nagyszerűen meglovagolja, végtelen evésre biztat, aminek hatását gyógyszerekkel próbálja helyrehozni. A bélrendszer anomáliái nem csak fizikai, hanem pszichés problémák, autoimmun betegségek kiinduló pontjai is. A lakosság több mint 50%-a elhízott, egyre nő a táplálkozási zavarokkal küzdők száma és egyre több esetben igazolódik be, hogy bizonyos megbetegedések alapja a rossz bélrendszerünkben keresendő. Életünk során elfogyasztunk kb 50 tonna élelmiszert, amiben a hasznos anyagok mellett az amúgy veszélyes hulladéknak tartott anyagok is bekerülnek, közvetlenül a bél nyálkahártyájára. Konkrétan az ürítésről nem szándékoztam írni, bár érdemes lenne. A salakanyag nem ér szót gondolnánk, de sokan mérgezik magukat, mert nem ürítenek rendesen. Ebbe nem bonyolódnék bele, de elgondolkodtató az is, hogy létezik autoimmun betegség esetén székletterápia. Van viszont jó szakirodalma a témának, ha egyet kiemelhetek: Giulia Enders: Bélügyek.
Hozzászólásában az nem jelent problémát számomra, hogy minősítette a cikket, egyúttal engem is, sokkal inkább az, hogy mindenkit, akinek valami problémája van az étkezésével. A sejtésem az, hogy valószínű a saját étkezésén is lenne mit javítani, ugyanis, ha az teljesen OK lenne, simán túlsétál egy ilyen blogbejegyzésen, vagy ha véletlenül elolvassa, szó nélkül tovább lapoz, mert semmilyen húrt nem pendít meg az írás.
Amúgy nem ragadok le ennél az egy témánál, javaslom elolvasásra a blog többi bejegyzését is.

Bejegyzés: Enni vagy nem enni?...ez itt a kérdés

midnightcoder2 2018.12.15. 09:32:57

Az efféle blogok számomra mindig a legfőbb érvnek tűnnek a demokrácia ellen.

Nem is az a fő baj ezzel, hogy ezeket valaki összeszedte, leírta. A gond az, hogy ezek szerint létezik az embereknek egy elég nagy csoportja, ami az efféle életmód, divat, stb. blogokat olvassa, és komolyan is veszi. Azaz van egy rakás olyan polgár, aki olyan szinten képtelen az önálló gondolkodásra, hogy arra sem alkalmas hogy önállóan eldöntse hogy hol és mikor egyen vagy ne. Már várom a következő blogot a helyes ürítésről is, az abszolút életmódtanácsadó blog pedig nyilván arról fog majd szólni hogy belégzés... kilégzés... belégzés... kilégzés... folytasd az olvást a blog elejéről. Egy áramszünet esetén aztán kihal a fél ország. Mondjuk nem nagy kár érte.

Az igazi baj az, hogy ezeknek a blogoknak az olvasója aztán szavazni megy.

Bejegyzés: Enni vagy nem enni?...ez itt a kérdés

B.Molnár Judit 2018.11.28. 09:15:13

@Nem taggyűlés volt: Valóban nem egyszerű, mert általában nincs benne a napi gyakorlatban. Ahhoz, hogy egyszerűvé, napi rutinná, szokássá váljon, gyakorolni kell. A gyakorlást érdemes akkor kezdeni, amikor viszonylag kiegyensúlyozott lelkiállapotban vagyunk. Így a feszült, élesebb helyzetekben már nem kell erre külön figyelmet fordítani, mert automatikusan belép a kérdezőfunkciónk.

Bejegyzés: A munkatársam is ember? 2.

Nem taggyűlés volt · http://coub.com/view/3zq19 2018.11.27. 17:43:55

Nagyon jól tud működni ez a technika.
Viszont fejben nagyon ott kell lenni, tudatosnak lenni.
Energiaigényes, kimerült állapotban nehéz megcsinálni.

Bejegyzés: A munkatársam is ember? 2.
süti beállítások módosítása